Patentovaná technológia Flash Streamer od spoločnosti Daikin deaktivuje viac než 99,9% nového koronavírusu (SARS-CoV-2)

Technológia Flash Streamer a koronavírus

Spoločnosť Daikin potvrdzuje účinnosť svojej patentovanej technológie Flash Streamer, ktorá po 3 hodinách vystavenia vírusu úspešne inaktivuje viac než 99,9% nového koronavírusu (SARS-CoV-2) vo vzduchu.

Štúdiu uskutočnila spoločnosť Daikin Industries Ltd. v spolupráci s profesorom Shigeru Kyuwom z Katedry biomedicínskych vied na Tokijskej univerzite a s výskumnou skupinou pod vedením profesora Shigeru Morikawu z Katedry mikrobiológie na Okajamskej univerzite.

 

Experimentálne výsledky

Vedecký tím uskutočnil experiment, v ktorom boli vírusy ožarované 3 hodiny pomocou technológie Daikin Flash Streamer.

Výsledky tohto experimentu ukázali, že:

  • Flash Streamer inaktivoval 93,65% koronavírusu (SAR-CoV-2) po 1 hodine ožarovania
  • Flash Streamer inaktivoval 99,97% koronavírusu (SAR-CoV-2) po 3 hodinách ožarovania 

 

Vyššie uvedené výsledky testov sa vzťahujú iba na patentovanú technológiu Streamer testovanú v laboratórnych podmienkach. Účinky zariadení vybavených technológiou Streamer a účinky v skutočnom prevádzkovom prostredí sa môžu od výsledkov líšiť.

 

 

O technológii Daikin Flash Streamer

Technológia Flash Streamer vyvinutá spoločnosťou Daikin v roku 2004 rozkladá nečistoty vo vzduchu oxidáciou. Výboj Flesh Streameru je druh plazmového výboja s inovatívnou technológiou čistenia vzduchu, ktorá stabilne generuje vysokorýchlostné elektróny.

Jeho oxidačná kapacita je oveľa vyššia než kapacita konvenčného plazmového výboja (žeravý výboj). Daikin Flash Streamer tak nepretržite odstraňuje pachy, baktérie, vírusy, plesne a iné látky znečisťujúce ovzdušie, vrátane formaldehydu z nábytku.